იურიდიული ფირმა "ემ ქეი დი" სიამაყით აცხადებს, რომ აშშ-ის საელჩოს საქართველოში იურიდიული დახმარება გაუწია უძრავი ქონების შეძენაში. ჩვენი გუნდი უზრუნველყოფდა სრულ სამართლებრივ მხარდაჭერას, რომელიც მოიცავდა მყიდველის მხრიდან სათანადო შემოწმების ჩატარებას, რეგულაციების საკითხებზე კონსულტაციას, გარიგების სტრუქტურირებას, გაფორმებასა და დახურვას.
ამ ტრანზაქციამ კიდევ უფრო გააძლიერა ჩვენი ხანგრძლივი თანამშრომლობა აშშ-ის საელჩოსთან, რაც ეფუძნება წარსულ გამოცდილებას, როდესაც საელჩოს ძირითადი კომპლექსი შეიძინეს ჩვენი იურიდიული მხარდაჭერით. "ემ ქეი დი" ამაყობს, რომ აშშ-ის საელჩოსთვის საქართველოში უძრავი ქონებისა და რეგულაციების საკითხებში სანდო პარტნიორია.
ამ ტრანზაქციაში მონაწილეობდა ჩვენი პარტნიორებისა და იურისტების გუნდი: ვიქტორ ყიფიანი, დავით მეცხოვრიშვილი, მიხეილ გოგეშვილი და მარიამ ქარსელაძე.

MKD Law Advises US Embassy in Georgia on Acquisition of Residential Compound Property in Tbilisi
MKD Law is pleased to have advised the US Embassy in Georgia on the acquisition of a new residential property in Tbilisi. Our team provided comprehensive legal support, including buyer-side due diligence, regulatory guidance, transaction structuring, execution, perfection, and closing.
This transaction further strengthens our long-standing partnership with the US Embassy, building on our past work advising on the acquisition of the main embassy compound. MKD Law takes pride in being the trusted legal partner of choice for the US Embassy in Georgia, particularly in real estate and regulatory matters.
Our dedicated team of partners and lawyers on this transaction included Victor Kipiani, David Metskhovrishvili, Mikheil Gogeshvili and Mariam Karseladze.
We look forward to continuing this valued partnership and supporting the US Embassy on future ventures.