იურიდიულმა ფირმამ „ემ ქეი დი“ სამი თანამშრომელი დააწინაურა
ეკატერინე კოკიჩაიშვილს უფროსი იურისტის სტატუსი მიენიჭა, ხოლო მარიამ ქარსელაძე და ანი ნანობაშვილი უმცროსი იურისტობიდან იურისტის პოზიციაზე დაწინაურდნენ.
ეკატერინე კოკიჩაიშვილმა ფირმაში მოღვაწეობა 2013 წელს სტაჟიორის პოზიციაზე დაიწყო, დღეს ის MKD LAW-ს უფროსი იურისტია. მისი პრაქტიკული საქმიანობის ძირითად სფეროებს წარმოადგენს საკორპორაციო და M&A-თან დაკავშირებული საკითხები, დასაქმება და იმიგრაცია, პერსონალური მონაცემების დაცვა, მომხმარებელთა უფლებების დაცვასთან დაკავშირებული საკითხები. გარიგებებთან დაკავშირებული საქმიანობის გარდა, ეკატერინე აქტიურად წარმოადგენს კლიენტებს სასამართლოებში და, ასევე, მოლაპარაკებების დროს.
მარიამ ქარსელაძე MKD LAW-ს გუნდს მას შემდეგ შემოუერთდა, რაც, 2017 წელს, წარმატებით დაასრულა 5 თვიანი სტაჟირების პროგრამა ფირმის იურიდიულ კლინიკაში და დაწინაურებამდე პარალეგალად, შემდეგ კი უმცროს იურისტად მუშაობდა. მისი პრაქტიკის ძირითადი სფეროებია შრომის სამართალი, კორპორატიული (სამეწარმეო) სამართალი და M&A, სასამართლო დავები, არბიტრაჟი და დავების გადაწყვეტა. იგი, ასევე, კლიენტებს წარმოადგენს საქართველოს სახელმწიფო ორგანოების წინაშე სხვადასხვა პროცესებში.
ანი ნანობაშვილს იურიდიული საქმიანობის ექვსწლიანი პრაქტიკა გააჩნია. ისიც, მარიამის  მსგავსად, ფირმის იურიდიულ კლინიკაში სტაჟირების პროგრამის წარმატებით დასრულების შედეგად დარჩა ფირმაში და პარალეგალის, მერე კი უმცროსი იურისტის სტატუსით განაგრძო მუშაობა. გამოცდილების დაგროვებისა და ცოდნის გაღრმავების შემდეგ  კი იურისტის პოზიციაზე დაწინაურდა. ანის იურიდიული პრაქტიკა შრომისა და საიმიგრაციო სამართალს, კორპორატიულ (სამეწარმეო) სამართალსა და M&A-ს, ასევე, სასამართლო დავებს მოიცავს.

MKD LAW Promotes Three Employees
Ekaterine Kokichaishvili was promoted to the position of Senior Associate, while Mariam Karseladze’s and Ani Nanobashvili’s ranks have been upgraded to Associate.
Ekaterine Kokichaishvili started working at the firm as an intern and after years of successful practice achieved her recent professional status. Main areas of practice include Corporate and M&A, Litigation, Arbitration and Dispute Resolution, Employment and Immigration, Personal Data Protection and Consumer Protection issues. Alongside her transactional work, she is also an active litigator and negotiator representing clients in court and during negotiations.
Mariam Karseladze joined the MKD Law team after she successfully completed a 5-month internship program in the firm's legal clinic in 2017 and worked as a paralegal and then as a Junior Associate before being promoted. Her main areas of practice are Employment, Corporate and M&A, Litigation, Arbitration and Dispute Resolution. She also represents clients during various proceedings before state bodies in Georgia.
Ani Nanobashvili has six years of legal practice. Like Mariam, as a result of the successful completion of the internship program at the firm's Legal Clinic, she remained at the firm as a paralegal, and then as a Junior Associate. Having gained experience and deepened her knowledge, Ani was promoted to the position of Associate. Ani's legal practice covers Employment and Immigration, Corporate and M&A as well as litigation.