გამოქვეყნდა საერთაშორისო იურიდიული ცნობარი Chambers and Partners 2021 წლის რეიტინგი, რომლის მიხედვითაც იურიდიულმა ფირმამ „ემ ქეი დი“ კვლავ მაღალი შეფასება დაიმსახურა.
ფირმას ზოგადი ბიზნესის პრაქტიკის სფეროში რეკომენდაციას უწევენ დირექტორიის გზამკვლევები - Chambers Global და Chambers Europe.
ცნობარის თანახმად: “[ემ ქეი დი] წარმოადგენს საიმედო და სოლიდურ გუნდს, რომელსაც ბაზარზე შევლისა და გასვლის საკითხებზე, M&A და ფინანსურ ტრანზაქციებზე მუშაობის დიდი გამოცდილება გააჩნია. ასევე, წარმატებით გასცემს სამართლებრივ რჩევებს ზოგად კომერციულ საკითხებთან დაკავშირებით. ფირმა აქტიურადაა ჩართული კაპიტალის ბაზართან დაკავშირებულ პროექტებში და კერძო საინვესტიციო ფონდებიც ხშირად მიმართავენ. სამართლებრივ თანხლებას უწევს რეგულირებად სექტორში მომუშავე გლობალურ კომპანიებსა და საერთაშორისო განვითარების ბანკებს. [ემ ქეი დი] გამოირჩევა ენერგეტიკის, სამშენებლო და ფარვაცევტული სექტორის წარმომადგენელი კლიენტებისათვის სამართლებრივი რჩევების გაცემით და არაერთი საერთაშორისო განვითარების ბანკის კონსულტირებით. მათი კლიენტების სიაში არიან ტურიზმისა და ტრასპორტირების სფეროს წარმომადგენლები. ფირმა ხშირად თანამშრომლობს საერთაშორისო იურიდიულ ფირმებთან. “
საერთაშორისო დირექტორია, აგრეთვე, მაღალ შეფასებას აძლევს „ემ ქეი დი“-ს უფროს პარტიორებს, ვიქტორ ყიფიანსა და არჩილ კბილაშვილს.
ვიქტორ ყიფიანი კვლავ უმაღლესი თანრიგის პრაქტიკოს იურისტადაა აღიარებული. “იგი უაღრესად გამოცდილი იურისტია კორპორაციული ბიზნესის სამართლის სფეროს სხვადასხვა მიმართულებით. მისი პრაქტიკა მოიცავს კაპიტალის ბაზრის, ფასიანი ქაღალდების გამოშვებისა და ზოგადი ფინანსირების საკითხებს.“
ცნობარი „ემ ქეი დი“-ს უფროს პარტნიორს, არჩილ კბილაშვილს გამოარჩევს „კომერციული და სისხლის სამართლის, განსაკუთრებით თაღლითობასთან დაკავშირებულ დავებში გამორჩეული გამოცდილებისათვის. ერთ-ერთი კლიენტის შეფასებით, „იგი ყველა დეტალის მიმართ ძალიან ყურადღებიანია.“
Chambers and Partners მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული იურიდიული დირექტორიაა, რომელიც 200 იურისდიქციის მასშტაბით საუკეთესო იურისტებისა და იურიდიული ფირმების რეიტინგს ადგენს, როგორც კოლეგებსა და კლიენტებთან გასაუბრების საფუძველზე, ასევე თავად იურიდიული ფირმების მიერ მიწოდებული ინფორმაციის მიხედვით.
ჩვენ ვაფასებთ ამ აღიარებას, რომელიც პროფესიონალიზმის დონის კიდევ უფრო მეტად ამაღლების სტიმულს გვაძლევს.

Top-Ranked_Chambers-Europe-2021
MKD Law are delighted to announce that the firm yet again was ranked high by one of the world’s most prestigious legal directory - Chambers and Partners.
In the Chambers Global and Chambers Europe Guides 2021 MKD Law is strongly recommended in the field of General Business Law.
According to the research result of the directory, the MKD Law team is a “solid team with a proven track record in handling market entry and exit issues, M&A and financing transactions, as well as providing general commercial advice. Often instructed by private investment funds. Also acts for global companies operating in regulated sectors as well as developmental banks. Well experienced in handling capital markets mandates. Noted for its track record in advising clients from the energy, construction and pharmaceutical sectors. Advises several international developmental banks. Also engaged by clients from the travel and transportation industries. Frequently works in cooperation with international law firms.”
Two of the firm’s senior partners, Victor Kipiani and Archil Kbilashvili, are highly praised by the guide.
Victor Kipiani has retained the ranking of a ‘Band 1’ (top) lawyer in Georgia and has been regarded as a notable practitioner. ‘[Victor Kipiani] is a highly experienced lawyer who is well versed in across a range of corporate business law matters. His expertise also covers capital markets matters, including bond issuance as well as general financing,’- notes the guide.
The other MKD Law senior partner, Archil Kbilashvili, is appraised as: ‘experienced in handling commercial and criminal disputes, particularly in relation to fraud-related matters. A client describes him as "very attentive to all details."
Chamber and Partners is one of the world’s most respected legal directories which ranks the best lawyers and law firms across 200 jurisdictions, primarily based upon peer and client interviews, but also relies upon information submitted by law firms.