2025 წლის 12 ნოემბერს იურიდიული ფირმა "ემ ქეი დი"-სა და Purple Cloud-ის ორგანიზებით ჩატარდა პერსონალურ მონაცემთა უსაფრთხოების შესახებ კონფერენცია
WhatsApp Image 2025-11-18 at 14.51.47 (1)
2025 წლის 12 ნოემბერს იურიდიული ფირმა "ემ ქეი დი"-სა და Purple Cloud-ის ორგანიზებით ჩატარდა პერსონალურ მონაცემთა უსაფრთხოების შესახებ კონფერენცია.
კონფერენციის მომხსენებელი იურიდიული ფირმა „ემ ქეი დი“-სა და Purple Cloud-ის წარმომადგენლებთან ერთად, იყო პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის უფროსის აპარატის ხელმძღვანელი.
კონფერენციის მეორე ნახევარში მომხსენებლებს შორის გაიმართა პანელური დისკუსიაც. ხოლო ღონისძიების ბოლოს დამსწრეებს საშუალება ჰქონდათ დაესვათ მათთვის საინტერესო კითხვები.
ღონისძიებაზე განიხილეს პერსონალურ მონაცემთა დაცვის აქტუალური საკითხები, მათ შორის, პერსონალურ მონაცემთა დაცვისა და მონაცემთა სუვერენიტეტის ურთიერთკავშირი, უსაფრთხოების საკითხები მონაცემთა საერთაშორისო გადაცემის დროს, პერსონალურ მონაცემთა ლოკალიზაციის მნიშვნელობა, მონაცემთა ღრუბლოვანი სისტემის მეშვეობით შენახვის გამოწვევები და უპირატესობები, ინციდენტის პრევენციისა და აღმოფხვრის გზები.

On 12 November 2025, a conference on personal data security was held, organized by MKD Law and Purple Cloud.
WhatsApp Image 2025-11-18 at 14.51.47 (1)
Alongside representatives of the MKD Law and Purple Cloud, the speaker at the conference was the Head of the Office of the Personal Data Protection Service.
In the second half of the conference, a panel discussion was held among the speakers, and at the end of the event, attendees had the opportunity to ask questions of interest.
The event covered current issues in personal data protection, including the interrelation between personal data protection and data sovereignty, security concerns during international data transfers, the importance of personal data localization, challenges and advantages of storing data through cloud systems, and methods for preventing and responding to incidents.